Uzbekistānas Republikas prezidents grāmata

Pretkrīzes programma – rezultāts labi pārdomāta, Uzbekistānas tālredzīgu politiku

Liela nozīme, lai vēl vairāk stiprinātu Uzbekistāna ekonomiku, palielinot savu jaudu un statuss starptautiskajā arēnā ir pretkrīzes programmu, kas minēta grāmatā prezidenta Islamu Karimovu “Globālā finanšu un ekonomikas krīze, veidi, un pasākumus, lai pārvarētu to ar Uzbekistāna apstākļiem”.

Vēsturiskā nozīme darbu mūsu valsts vadītāja atkārtoti veic pētījumu centra Sabiedriskās domas “Ijtimoiy Fikr”, raksta avīze ” patiesība no Austrumiem.”

Tās mērķis bija apzināt un analizēt viedokļus vietējo un ārvalstu ekspertu lomu šajā grāmatā ir patiesi būtiski pārvarēt pasaules finanšu un ekonomikas krīzi.Aptaujā piedalījās pārstāvji no uzņēmēju aprindām, profesionāļi, zinātnieki, politiķi un kopienu vadītāji, pedagogi, koledžas, zemnieki, strādnieki vadības struktūrās.

Socioloģiskie pētījumi liecina, ārkārtas pieprasījumu grāmatu Uzbekistānas prezidenta. Neskatoties uz īsu laiku kopš tās publicēšanas, gandrīz visi respondenti (94,4 procenti), ir pētīta to detaļu un dziļumu. Tas ir norādīts kā diennakts publikācijas vietējā un ārvalstu mediju analīzi rakstus un pārskatus, ko eksperti, politiķi un sabiedriskie darbinieki visā pasaulē, kas dod augstu rezultātu grāmatu, vadītājs mūsu valstī.

Aptaujā piedalījās eksperti uzsvēra, ka, ņemot vērā politikas reformas un sociālās orientācijas notiekošo transformācijas Uzbekistānas attīstību izdevās mazinātu negatīvo ietekmi uz globālo finanšu un ekonomikas krīzes ietekmi uz valsts ekonomiku, saglabātu sociālo stabilitāti, optimismu un republikas uz panākumiem reformu pilsoņu ticību.

Saskaņā ar lielāko daļu respondentu, no pasaules valstis izkļūtu no krīzes, nevis vienlaicīgi, atkarībā no stāvokļa valstu ekonomikā. 96.4 procenti ekspertu uzskata: ir visi iemesli būt pārliecinātiem, ka Uzbekistāna ir viens no pirmajiem, lai pārvarētu ietekmi pasaules finanšu un ekonomikas krīzi.

Saskaņā ar apsekojumu, stratēģiskā pretkrīzes programma prezidenta Uzbekistānas pilnībā atbalsta vadošie Krievijas un ārvalstu eksperti. Lielākā daļa respondentu piekrīt izvēli galvenajām prioritātēm sociāli ekonomiskās politikas Uzbekistānas laika posmā 2009-2012, un ir pārliecināti, ka no pasākumiem, kas norādītas programmas īstenošana būs ļoti efektīvs ne tikai attiecībā uz mazinātu negatīvo ietekmi krīzes un pārvarēt sekas pēc iespējas ātrāk, bet arī turpmākās attīstības valsts ekonomikā, uzlabot savu konkurētspēju pasaules tirgos.

92,8 procenti no ekspertiem ir vienprātīgi uzskata, ka, atbilstoši paredzētajam līderi mūsu valsts stratēģijā 2009.gadā turpināt strukturālo pārveidi un ekonomikas diversifikāciju. Turklāt viņi uzskata, ka monetārā sistēma Uzbekistānas tikās globālā krīze labāk sagatavoti nekā citās pasaules valstīs, un pilnībā apstiprināt ieguldījumu politikas vadītāja mūsu valsts, kuras mērķis ir investēt attīstībā pirmo šādu pamata nozarēm, piemēram, lauksaimniecību, nozarēs, tostarp naftas un gāzes, mazo un vidējo uzņēmumu, kā arī izglītība.

Lielākā daļa ekspertu tic pareizību prezidenta konkrētu pasākumu, kuru mērķis ir būtiski uzlabot dzīves kvalitāti un ciemata raksturu, paātrināta attīstība sociālo un ražošanas infrastruktūru, veicinātu izaugsmi visu kārtu zemnieku kustības, mazo uzņēmumu, mazo uzņēmumu atbalsta, mikro, individuālie uzņēmēji. 93,6 procenti aptaujāto piekrita, ka turpmāka attīstība rūpnieciskās un sociālās infrastruktūras ir svarīgs faktors valsts modernizāciju un nodarbinātības uzlabošanai, kā arī veikta Uzbekistānā pretkrīzes pasākumiem, kuru mērķis ir vēl vairāk uzlabot banku un finanšu sistēmā, veicinot piesaisti brīvo līdzekļu iedzīvotāju un ekonomikas vienībām, kā komercbanku noguldījumiem.

Kā atzīmēja 96,4 procentiem ekspertu prezidenta Islamu Karimovu grāmata ir bijusi liela ietekme uz viņu profesionālo darbību un ir nozīmīgs metodisko ieguldījumu zinātniskajām un praktiskās darbības jomā, ekonomikas, valsts un sabiedrības būvniecību.

Tas liecina, ka Uzbekistāna valsts modelis ekonomiskās attīstības pilnībā pierādīja savu pārākumu pasaules krīzes.

Kopumā pētījums parādīja, ka no stratēģiskās programmas izklāstīto prezidents Islamu Karimovu savā grāmatā “Pasaules finanšu un ekonomikas krīzes, veidi un pasākumi, lai pārvarētu to no Uzbekistānas nosacījumi”, ieviešana ne tikai pienācīgi konfrontēt globālo krīzi, lai novērstu negatīvo ietekmi uz mūsu ekonomiku, bet atmest pēc tā pabeigšanas ar vēl spēcīgāku, ilgtspējīgāku un līdzsvarotu ekonomiku, lai tā varētu pieņemt stingru pozīciju pasaules tirgos, pamatojoties uz to, lai nodrošinātu strauju ekonomisko izaugsmi, secīgi lēmumu uzdevumus, lai vēl vairāk uzlabotu dzīves līmeni un labklājību.