Izstāde “Uzbekistānas maģija. Ališera Nazirova Rištānas keramika”

V starptautiska Austrumu mākslas un mūzikas festivāla “RUMI FEST” ietvaros atklāta izstāde “Uzbekistānas maģija. Ališera Nazirova Rištānas keramika”. Izstāde notiks no 2018.g.  21. augusta līdz 7. septembrim Rīgas Rātsnamā.

Izstādē varēs aplūkot izcilā uzbeku mūsdienu keramiķa, meistara un skolotāja, Uzbekistānas mākslinieku radošās savienības biedra, Ališera Nazirova (Rištāna) keramikas darbus. Ekspozīcijā tiks iekļauti dažādu Ališera Nazirova radošās darbības periodu darbi. Ekspozīciju papildinās uzbeku tautastērpu kolekcija, ko veidojusi Jeļena Ladika, mākslas zinātniece un Tautas meistaru un amatnieku asociācijas ‘Hunarmand” Samarkanda, Uzbekistāna) biedre.

Ališers Nazirovs ir piedalījies daudzās starptautiskās izstādēs Uzbekistānā un ārzemēs (Vācijā, Krievijā, Japānā). Apbalvots ar goda diplomiem par tradīciju saglabāšanu un daudzu jaunu, talantīgu skolnieku apmācīšanu. Ališers Nazirovs sniedz lielu ieguldījumu savas valsts kultūras mantojuma saglabāšanā, atjaunojot arheologu atrasto Rištānas keramikas izstrādājumu senlaicīgās formas un rakstus.

Rištāna – pazīstama ar unikālas glazētas keramikas ražošanu. “Galvenā podniecības darbnīca” Vidusāzijā, kur atšķirībā no blakus novadiem vēl aizvien ir saglabājušās senās keramikas mākslas tradīcijas un meistaru dinastijas, turpina savu attīstību.