Uzbekistānas vēstnieks ar darba vizīti apmeklēja Liepāju

Liepājā darba vizītē otrdien, 5. jūlijā, viesojās Uzbekistānas vēstnieks Latvijā Afzals Artikovs lai tiktos ar Liepājas domes vadību, kā arī ar Liepājas uzņēmējiem, un pārrunātu sadarbības iespējas ar Uzbekistānu.

Vēstnieks Afzals Artikovs vizītes sākumā tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, viņa vietniekiem Gunāru Ansiņu un Juriju Hadaroviču, Attīstības pārvaldes vadītāju Mārtiņu Ābolu, kā arī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieku Jāni Lapiņu.

Tikšanās laikā Uzbekistānas vēstnieks tika iepazīstināts ar prezentāciju par Liepājas pilsētas sociālekonomisko situāciju, speciālās ekonomiskās zonas aktualitātēm un tranzīta iespējām. Īpašu interesi vēstnieks izrādīja par sadarbības starp Liepāju un Uzbekistānu stiprināšanu, investoru piesaisti, uzņēmēju iespējām iegādāties valsts īpašumus, kas Uzbekistānā privatizācijas procesa laikā pašlaik tiek pārdoti, kā arī tūrisma iespēju popularizēšanu un sadarbību kultūras jomā.

Vizītes ietvaros vēstnieks tikās arī ar tūrisma nozares uzņēmējiem, lai informētu par tūrisma iespējām ar Uzbekistānu. Ar uzņēmējiem tika pārrunāta līdzšinējā sadarbība, kā arī tiešo lidojumu pieejamība un regularitāte starp abu valstu galvaspilsētām. Tāpat tika pārspriestas vēl citas aktualitātes, kas skar tūristus gan no Latvijas, gan Uzbekistānas.

Vizītes ietvaros Liepājā vēstnieks apmeklēja arī koncertzāli “Lielais dzintars” un iepazina tās daudzpusīgās iespējas rīkot šeit ne tikai koncertus, izrādes un izstādes, bet arī konferences un seminārus.

Vizītes noslēgumā vēstnieks plānojis apmeklēt uzņēmumu  “Liepāja Trans Storage” un tikties ar tās vadību.

Informācijai:

Liepāja līdz šim ar Uzbekistānu ir sadarbojusies gan ekonomikas, gan kultūras jomā. Liepājas SEZ jau vairākus gadus piedalās starptautiskajā transporta un loģistikas izstādē „Trans Uzbekistan”, akcentējot Liepājas ostas kravu pārvadājumus un SEZ darbības priekšrocības.

Tikšanās piedalījās trešais sekretārs Kamols Fazijevs.